Opis szkolenia i jego cel:
Zapraszamy przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na interaktywne szkolenie skoncentrowane na współpracy z jednostkami naukowymi i uczelniami, towarzyszące procesowi przeprowadzania studiów wykonalności i wdrażania innowacji z zakresu fotoniki i mikroelektroniki.
Celem naszego szkolenia jest:
- zapoznanie przedstawicieli firm z obszarami aplikacji rozwiązań wykorzystujących rozwiązania mikroelektroniczne i fotoniczne
- zbudowanie świadomości korzyści wynikających z wdrożenia innowacji opartych na mikroelektronice i fotonice
- przedstawienie procesu współpracy przedsiębiorstwa z jednostką naukową bądź uczelnią
- prezentacja success story na przykładzie firmy Artifactory
A co będziemy omawiać?
- zastosowania fotoniki i mikroelektroniki
- korzyści z wdrożenia rozwiązań zintegrowanych
- rozwój produktów fotonicznych i mikroelektronicznych we współpracy z ośrodkami B+R i uczelniami
- model „Fabless” – omówienie elementów cyklu współpracy od definicji potrzeby innowacji do wdrożenia produktu
- success Story na przykładzie współpracy z firmą Artifactory
Korzyści dla uczestników:
Podczas tego webinaru zapoznasz się z modelem współpracy stosowanym przy wdrażaniu innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie produktów w przedsiębiorstwach o różnej wielkości i poziomie innowacyjności oraz działających w różnych obszarach rynku. Zdobyta wiedza pozwoli na zapoczątkowanie dialogu i przeprowadzenie studium wykonalności oraz w przyszłości ułatwi Ci komunikację na dalszych etapach współpracy.
Krótka informacja o prowadzącym:
Marcin Lelit – absolwent Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2014 roku związany z Centrum Zaawansowanych Materiałów i technologii CEZAMAT, gdzie pracuje nad optymalizacją charakteryzacji i projektowaniem fotonicznych układów scalonych na platformie SiN, SOI oraz Ge-on-Si. Zorientowane produktowo badania realizuje we współpracy z partnerami przemysłowymi. Posiada doświadczenie w organizacji współpracy przedsiębiorstw z ośrodkami akademickimi, przygotowaniu i koordynacji projektów, mentoringu start-upów.
Aktualizacja 23.05.2024